Lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās teicamu darbību, šī interneta vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot izmantot šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Lasīt vairāk
No vēstures

Paskaidrojuma sākums: "Šajā sadaļā ar nosaukumu "No vēstures" apskatāmi pārfotografēti avīžu raksti no agrākiem gadiem, kā arī melnbaltas agrāko gadu fotogrāfijas. Ar aprakstiem tiek sniegta informācija par to, kā veidojusies pansiponāta vēsture un apskatāmā raksta avīzes nosaukums un iznākšanas datums un gads." Paskaidrojuma beigas.

No 1950. gada Balvu rajonā darbojās pansionāts ''Vīksna'', Vīksnas pagastā, kurā varēja uzņemt ap 90 iemītniekus.1977. gada februārī tika nodotas ekspluatācijā pansionāts ''Balvi'' ēkas ar 300 vietām, uz kuru no pansionāta ''Vīksna'' tika pārvietoti 86 iemītnieki un pansionāts ''Vīksna'' tika reorganizēts.

pansionats-balvi-raksts-1

15.10.1976. laikraksts Cīņa

Avīzes raksta fotogrāfijā redzamais teksts:

VĒROJA UN SALĪDZINĀJA

Šais dienas Alūksnē no pieredzes apmaiņas semināra atgriezās grupa padomju darbinieku, kuri divas dienas bija pavadījuši Balvu rajonā.

Alūksnieši, kas ir sociālistiskās sacensības partneri, apmeklēja Kupravas strādnieku ciematu, kur izpildu komitejas priekšsēdētājs L. Baikovs un Kupravas drenu cauruļu rūpnīcas direktors A. Poļakovs viņus iepazīstināja ar rūpnīcas un ciemata izaugsmi, nākotnes perspektivăm. Balvu rajona izpildu komitejā aluksniešiem bija saruna ar priekšsēdētāju J. Dūdu un sekretāri A. Ločmeli. Viesi iepazinās ar Balvu gaļas kombinātu un pilsētu, apskatīja jaunceļamo

pansionātu Balvu ezera krastā. Baltinavā sociālistiskās sacensības partneri apmeklēja ciema padomes izpildu komiteju, apskatīja vidusskolas mācību kabinetus, noklausījās sovhoza «Baltinava» direktora J. Zelta stāstījumu par saimniecības izaugsmi un apmeklēja vairākas fermas. Noslēgumā viesus uzņēma Medņovas ciemā, kur izpildu komitejas priekšsēdātaja B. Ločmele pastāstīja par ciema padomes pieredzi sabiedrisko organizāciju darba pilnīgošanā. Viduču astoņgadīgajā skolā ciemiņi apskatija skolotājas D. Aleksandrovas vadībā iekārtoto izstādi Paldies tev, zeme!.

O. Solovjova

Teksta beigas.

13-01-1977-cina_raksts

13.01.1977. laikraksts Cīņa

Avīzes raksta fotogrāfijā redzamas ēkas ar sniegotu priežu meža ainavu. Redzamais teksts:

Balvu ezera krastā, priežu meža ielokā, paceļas Jaunceltņu korpusi. Te rit pēdējie iekšējie apdares darbi jaunā pansionāta kompleksā, kas drīz uzņems ap 300 veco ļaužu. Viņi atradīsies pilnīgā valsts apgādībā. Galvenajā ēkā būs iekārtota bibliotēka, lasītava un kino demonstrēšanas zāle. Par pansionātā dzīvojošo veselību un labsajūtu rūpēsies medicīniskais un apkalpojošais personāls. Pansionātā dzīvos Balvu, kā arī citu republikas rajonu vecie ļaudis.

R. Priedeslaipas foto

Teksta beigas.

20-03-1977-cina_raksts

20.03.1977. laikraksts Cīņa

12-03-1978-cina_raksts

12.03.1978. laikraksts Cīņa

25-05-1979-cina_raksts

25.05.1979. laikraksts Cīņa

31-10-1981-cina_raksts

31.10.1981. laikraksts Cīņa

08-12-1989-laukuavize_raksts

08.12.1989. laikraksts Lauku Avīze